MUZYKA-POEZJA-TEATR-PLASTYKA

Jeżeli nie wiesz, dokąd idziesz , na pewno zajdziesz gdzie indziej

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2021-12-03 15:54:21

artysta
Administrator
Dołączył: 2019-11-21
Liczba postów: 185
WindowsChrome 96.0.4664.55

BENEFIS Władysława Andrzeja Pitaka - 55 lat pracy artystycznej

.
BENEFIS Władysława Andrzeja Pitaka (spot reklamowy))

55 lat pracy artystycznej i pedagogicznej w dziedzinie teatru, muzyki i filmu oraz literacko-publicystycznej i logopedycznej.

https://www.youtube.com/watch?v=cfEiB_68Stc
.

Offline

#2 2022-06-05 17:05:26

artysta
Administrator
Dołączył: 2019-11-21
Liczba postów: 185
WindowsChrome 100.0.4896.75

Odp: BENEFIS Władysława Andrzeja Pitaka - 55 lat pracy artystycznej

.
.

Gośćmi Benefisanta byli koszalińscy przyjaciele i znajomi z dawnych lat oraz zamiejscowi i zagraniczni, którym " chciało się" pokonać setki kilometrów, aby wspólnie świętować jubileusz 55 - lecia społecznej i zawodowej pracy artystycznej, pedagogicznej i terapeutycznej Władysława Andrzeja Pitaka.
.
W trakcie imprezy okazało się, że benefisantami są uczestnicy - artyści zawodowi i amatorzy, pedagodzy, działacze społeczni, dziennikarze i lekarze, którym gospodarz dziękował za wspólną pracę w upowszechnianiu kultury i sztuki, kształceniu zdolności twórczych, treningach zdrowotnych i medialnych.
.
Szczególne podziękowania otrzymał kolega szkolny ( Kazimierz Jakubek), z którym W.A.Pitak prawie 60 lat temu śpiewał we wrocławskim chłopięco-męskim chórze Edmunda Kajdasza i 55 lat temu rozpoczynał karierę w zespole estradowym Józefa Przyjemskiego i Ewy Kofin. W czasie benefisu Kazimierz wykonał swój numer solowy sprzed 55 lat: "Spowiedź chuligana" Jesienina.
.
Impreza była zgrabnie prowadzona przez W.A.Pitaka. Tempo było szybkie, wspomnienia krótkie, dużo humoru. Występowali soliści (Stanisława Schreuder, Roman Dopieralski, Mikołaj Kobus, Ludmiła Janusewicz) i grupy wokalne (Bandoska, Chór Freda Wojtana, KOSZALIN CANTA pod dyr. Ewy Szeredy). Wspominali Przemysław Krzyżanowski, Waldemar Humel, ks. Krzysztof Włodarczyk, Andrzej Zborowski, Czesław Kozłowski, Zofia Cymerys, Roman Otto, Krystyna Pilecka, Leszek Żentara. Było dużo kwiatów, podziękowań i gratulacji. Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie STO LAT i PLURIMOS ANNOS.
.
Dzięki Pani Ani Szot - kierowniczce Klubu KSM NASZ DOM, która z pracownikami współdziałała w organizacji imprezy, wykonawcy mieli zapewnioną garderobę i napoje, a sala była idealnie przygotowana pod względem multimedialnym. Aparaturę medialną obsługiwał doskonale zorientowany w scenariuszu Daniel Cze. Dzięki kolegom-chórzystom, jedną ze ścian wypełniły afisze i plakaty z konkursów, festiwali i najważniejszych występów solowych Władysława Andrzeja Pitaka oraz wspólnych z wybitnymi artystami krajowymi i zagranicznymi.
.
Fotografie do benefisowej galerii wykonał: Kazimierz Jakubek.
Dnia 27 maja 2015r. w Klubie KSM "Nasz Dom" w Koszalinie

•    Janina Biernacka
Gratulacje dla Władka Pitaka   


Władysław Pitak
Autor
Administrator

+2

Janina Biernacka Janinko , serdecznie dziękuję za
gratulacje
i bardzo serdecznie pozdrawiam.



Janina Biernacka
Władysław Pitak Odkąd pamiętam jesteś najlepszy w tym co robisz ,nie tylko w Koszalinie wśród i dzięki społeczności w której żyjesz,Twoja żona Tatiana też zdobywa uznanie za swój artyzm malarski



Władysław Pitak
Autor
Administrator

+2

Janina Biernacka Janinko, dziękujemy za słowa uznania i wysoką oceną naszej aktywności. Z Tatianą jesteśmy razem od ponad 50 lat i oboje lubimy nowe wyzwania. Czasami są one ryzykowne, ale starcza nam odwagi, aby mierzyć siły na zamiary i raczej wiele rzeczy nam się udaje dzięki także przyjaciołom i znajomym. Tworzymy krąg ludzi wzajemnie wspierajacych się w sztuce i codzienności. Artyzm Tatiany wynika z niewątpliwego talentu i trafnego wyboru technik i tematów malarskich. Jest już rozpoznawalna i ceniona nawet za granicą.


Janina Biernacka
   jestem z Was dumna i życzę zdrowia oraz powodzenia i osiągnięć w dalszej pracy.

Władysław Pitak
Autor
Administrator

+2

Janina Biernacka Janinko, zaszczytem dla mnie jest to, że mogę mówić, że wszystkie osiągnięcia zawdzięczam naszym profesorom z I Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. To była jeszcze przedwojenna kadra pedagogiczna ze Lwowa i Poznania, która wychowała nas i nauczyła miłości do wiedzy klasycznej i sztuk wszelakich. Serdecznie Ciebie pozdrawiam.


Janina Biernacka
Władysław Pitak I ja jestem wdzięczna naszej kadrze Profesorów za ich wiedzę i chęć przekazania zasad życia w społeczeństwie.Te ich zasady trafiły na dobry grunt młodych uczniów I LO,do dziś jestem dumna z naszych ideałów ,które pomogły zachować człowieczeństwo w tych trudnych czasach i przekazać zasady jak żyć naszym dzieciom .


Władysław Pitak
Autor
Administrator

+2

Janina Biernacka Doskonale nazwałaś naszą miłość do wrocławskiego Poniatowszczaka. Serdecznie Ciebie pozdrawiamy. Tatiana i Ja.



Jagoda Jażdżewska
Gratulacje
panie Władysławie pozdrawiam serdecznie



Władysław Pitak
Autor
Administrator

+2

Jagoda Jażdżewska Bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
coronavirus - grupacizemki - skorpion-rp - speedhunters - miamirp