MUZYKA-POEZJA-TEATR-PLASTYKA

Jeżeli nie wiesz, dokąd idziesz , na pewno zajdziesz gdzie indziej

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2022-06-20 17:48:40

terapeuta
Użytkownik
Dołączył: 2021-02-13
Liczba postów: 13
WindowsChrome 100.0.4896.75

II Ogólnopolska Konferencja "Klucz do mądrego życia" Skierniewice'2005

.
II Ogólnopolska Konferencja "Klucz do mądrego życia" Skierniewice'2005

Jak przeciwdziałać wyuczonej bezradności?

          autor fotofelietonu: Tatiana Pitak                                                     autor komentarzy: Anna Twardosz

Większość ludzi sukcesu zjechała się na miejsce punktualnie. Ruch, przypinanie wizytówek, rozdawanie biuletynów i te ukochane misiaczki ze wszystkimi. A pośród nas nasz mentor - Tadeusz Niwiński. Zwyczajny - niezwyczajny. Normalny człowiek, ale o niezwykłym umyśle [dblpt]) Ktoś od kogo wszystko się zaczęło.

2010.jpg

Również goście byli nieprzeciętni. Mieliśmy zaszczyt wysłuchać Ireny Koźmińskiej, która opowiadała o swoim dziele - kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Utkwiły mi jej słowa opisujące bezwarunkową miłość do dziecka. Polega ona na pełnym miłości wychowaniu, kontakcie wzrokowym i fizycznym oraz na skupionej na dziecku uwadze. Ciekawe było też stwierdzenie o złości, którą można wyrażać konstruktywnie i werbalnie, za pomocą słowa pisanego lub mówionego.
Główne przesłanie jej nauk to słowo CZAS czyli - czytanie, akceptacja i szacunek.

2051.jpg

Przez tłumaczenie zielonemu ludzikowi znaczenia słowa ODPOWIEDZIALNOŚĆ sami mogliśmy się zastanowić nad tym co ono tak naprawdę znaczy. A wszystko to dzięki Hannie Tuczapskiej i Ilonie Kucińskiej. Scenka romansu Tadeo z sekretarką również pozwoliła nam rozebrać konkretne uczucia na części pierwsze.

2077.jpg

Po przerwie myślałam, że pan Władysław Pitak zahipnotyzuje nas albo uśpi [dblpt]), ale jego rady i ćwiczenia dały nam więcej. Gdy zobaczyłam na filmie z treningu dla jąkających się, ile może dać zwykłe stukanie palcem, czyli rytmizacja mowy, komuś kto ma z nią problem, nie mogłam w to uwierzyć. Podobała mi się też anatomia ruchu czyli pobudzanie i hamowanie ze stanu relaksu. I prawdą stały się słowa że "najłatwiej zniszczyć człowieka gdy jest napięty, a nie rozluźniony"... Warto o tym pomyśleć w komunikowaniu z innymi.

2107.jpg

2105.jpg


http://www.logos.dt.pl/kursy08

.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
shezunweb - testuje - mieszka17e - kasa100 - itharuteam